Appi, mu koer ei taha midagi süüa!
01.11.2021
Kuigi isutus on tõsine probleem ning mitmete haiguste indikaatoriks, mängivad mõned neljajalgsed semud toidust keeldudes lihtsalt omaniku närvidega.
Sedasi toimides üritavad meie targad sõbrad enda käitumisega ööbikukeeli ja vasikafileed välja nuiata. Tuleb tunnistada, et päris tihti see neil ka õnnestub. Miks? Sest tavaliselt, kui koer ei söö, hakkab omanik lisama krõbinale aina paremaid lisandeid või vahetab krõbainaid sootuks välja, pakkudeski lõpuks koerakesele vasikafileed.
Nipid koera isu tõstmiseks
Seega, kui oled kindel, et sinu koer ei ole haige ning tõstab nina kirtsutades vaid panuseid, et ikka paremat ja mõnusamat toitu kaussi saaks, siis löö selg sirgeks! Sinu sõber koer tõenäoliselt võidaks enda niiske nina ja armsate silmadega selle mängu. Pea meeles, et kuigi tihti on nälg heaks isutõstjaks, on mõned koerad nii tugeva iseloomuga, et võivad end päris õnnetusse seisu näljutada. Kuidas aga pirts koer sööma saada?
Lase koeral toit välja teenida.
Loobu klassikalisest toidukausist mõneks ajaks täielikult ning toida koera ainult käest, näiteks koera treenides. Sedasi toimides tõstad koera toidumotivatsiooni, sest toit ei vedele „niisama“ maas toidukausis, vaid ta peab selle jaoks reaalselt tööd tegema. Nagu palk!
Tõsta lemmiku aktiivsust!
Ega isegi ei viitsi korralikult süüa kui päev läbi diivanil vedelenud oled. Sportlikult veedetud päev, olgu siis selleks kas pikem matk, lõbus nuusutamisretk linnas, kuulekuse- või agilitytrenn või hoopis midagi muud, kindel on üks – igasugune tegevus, mis keha liigutama paneb, teeb kõhu päris tühjaks.
NB! Arvesta lemmiku koormust tõstes kindlasti koera vanuse, tõu ning vormiga. Mitte mingil juhul ei tohiks koera koormust tõsta järsult, sest sedasi toimides paned suure koormuse koera südamele ja/või liigestele.
Vähenda maiuste ja muu lisasöögi andmist.
Eriti oluline on see väikeste koerte puhul, sest nemad saavad enda päevase toidunormi suhteliselt kiirelt täis. Väike maius siit, väike palake sealt. Närimisnämm lõunaks, treeningu ajal heldelt jagatud kotletid-viinerid. Täiesti võimalik, et koer on õigeks söögiajaks kõhu snäkkidest täis saanud.
NB! Maokeeru vältimiseks ei tohi koera vahetult pärast suurt koormust toita. Samuti ei ole soovituslik sööta koera enne aktiivseid tegevusi.
Lisa koera toidule „midagi head“.
Pirtsakas koer on kindlasti tänulik, kui tema krõbinakaussi täiendad millegi maistvaga, näiteks mahetoodangust valmistatud kondipuljongiga. Puljong ei ole vaid tervislik, vaid maitseb ka imeliselt. Eriti valiva koera puhul tasub puljongit enne krõbinale lisamist veidike soojendada, sest nii toimides muutub lõhn intensiivsemaks, samuti imendub puljon nii kiiremini ja tõhusamalt krõbinasse.