Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt

KRISTIINA TAMMIK SOOVITAB: MIKS SA PEAKSID OMA KOERALE PULJONGIT ANDMA?

Autor: Kristiina Tammik /koerakasvataja ja fotograaf

29.12.2021

Puljong on midagi, mis maitseb ning on kasulik igale lemmikule. FoodStudio mahetoorainest valmistatud kondipuljongi leiad lähimast lemmikloomapoest (MyPet, PetCity, Bullstar, Urr&Nurr, Loomade Kiirabi Kliinik).

Pssst! Puljong on ka lemmiku omanikule kasulik. Lase sel hea maitsta, kuid lisa endale sobivas vahekorras ja koguses soovi korral maitseaineid, sest lemmikutele mõeldud puljongit pole loomulikult ühelgi moel vürtsitatud.

 

Sobib igaühele

Valgurohke ning lihtsasti seeduv supertoit, kondipuljong, on midagi, mis võiks olla kindlasti iga koera menüüs. FoodStudio puljong on valmistatud kvaliteetsest toorainest, mis tähendab seda, et kõik toidus kasutatav materjal on mahepõllundusest pärit. See on loomulikult ka antibiootikumivaba!

Paku vahepala- või maiusena

Kuigi esialgu võib tunduda mõte vedelast maiusest võõrana, siis mõtle uuesti! Võta puljongit kui kosutavat smuutit või kaalujälgijast koera tervisliku snäkina. Puljong on küll maitseküllane, kuid vähese kalorsusega, seega sobib ideaalselt ülekaaluga kimpus olevatele lemmikutele.

Kui koer on haige

Tead ju küll, haigena pole midagi paremat kui mõnus soe kanasupp. Loomulikult on puljong suurepärane lisatoit sinu lemmikule näiteks pärast seda, kui sõbrake on näiteks taastumas operatsioonist või ta on olnud äsja haige. Muide, puljongid on saadaval ka Loomade Kiirabi kliinikus. Sealsed arstid on juba ammu aru saanud, et puljong on suurepärane operatsioonijärgne kosutus.

Lahendus gurmaan-koerale

Kui koer kirtsutab poes leiduva krõbinavaliku peale aina nina, siis lisa ta toidukaussi midagi head. Ka konserv mõjub põhitoidul ahvatlevalt, kuid kahtlemata imendub puljong kiiremini ja paremini krõbinasse.

Nipp! Kiiremaks imendumiseks ja lõhnade suurendamiseks tasub puljongit enne krõbinatele lisamist soojendada.

Aitab ennetada vedelikupuudust

Kuigi vedelikupuudus on eriti aktuaalne suvel, tasub organismi veetaseme üle hoolt kanda hooajast sõltumata. Hoia pakikest seljakotis pikamaa-matkal või reisil olles. Paku lemmikule puljongit võistlustel vahepalaks – võrreldes veega sisaldab see oluliselt rohkem head-paremat.

Pehmenda krõbinaid

Mõnikord tuleb lemmiku vanust või seisundit silmas pidades krõbinad pehmemaks teha. Põhjus võib olla näiteks hambutus vanuris või siis tillukeste hammastega koeratites. Igal juhul on puljongiga krõbinaleotus lihtne ja kiire viis enda lemmikloomale eine serveerimiseks.

Liigeste toetuseks

Kas teadsid, et õige puljongi tunneb ära kallerdise järgi, sest justnimelt keeduvette eralduv superaine kollageen annab puljongile õige konsistentsi? Kollageen ja loomse päritoluga želatiin on nii sinu enda kui ka sinu lemmiklooma tervisele väga oluline, sest hoiab küüned-karvad tugevatena ja läikivatena, soodustab liigeste head tervist ning parendab seedetrakti tervist.

Liigestele tähelepanu pööramine on eriti oluline nii sportkoertel, kes saavad suuremat füüsilist aktiivsust, aga ka giganttõugudel ning vanemas eas olevatel koertel.