Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt

MIKS PEAKS KASSILE PULJONGIT ANDMA?

Autor: FoodStudio

20.05.2022

  • Tõstab organismi vedeliku taset

Iga kassiomanik teab, et kass on ju kass ja otsustab ise, mis talle hea on. Kui jutt käib vedeliku tarbimisest ja seeläbi mitmete haiguste ennetamisest, siis pole just kõik kiisud parimad  otsustajad ning omanikud näevad kurja vaeva erinevate imenippide leiutamisega, et kassi rohkem jooma suunata.  Kui sinu kass kuulub ka pigem joomisprobleemidega isendite hulka, siis proovi puljongiga tema vedeliku tarbimist tõsta. Eriti oluline on vedeliku manustamine ainult kuivtoitu söövatele kassidele, sest konservide, toortoidu või muu nö märgtoidu söömisel saab kass vedelikku ka toidust.

  • Luuüdi puljong on looduslik kollageeni allikas

Kollageen aitab toetada liigeseid ja karvkatet ning on õrn seedimisele. Looduslik kollageen eraldub kontidest pikaaegse keetmise tulemusena.

  • Puljong on maitsev ja tugeva lõhnaga

Kui üks osa kassidest ei taha korralikult juua, siis päris paljud on võtnud vaevaks omanike kannatus proovile panna ka toidust keeldumisega ning kassile sobiva menüü leidmine võib olla paras väljakutse. Eriti pirtsakatele sööjatele võib puljongit toidule lisada isutekitamise eesmärgil.

  • Puljong aitab hoida tervislikku kaalu

Puljong on madala kalorsusega ja rasvavaba, sest eraldunud rasv kooritakse keetmise käigus välja. Seega pole ohtu kaalutõusuks. Hoopis vastupidi – see on abiks kaalualandamisel ja turvaline valik igapäevaseks tarbimiseks.

KUIDAS PULJONGIT KASUTADA?

  • Sobib igapäevaseks tarbimiseks joogina

Paljudele kassidele ei meeldi kui jook ja söök on kõrvuti. Kui kass joob liiga vähe, siis tõsta jooginõu teise kohta. Kui annad puljongit joogiks, siis tasub seda samuti anda joogikoha juures. Vähese joomisharjumusega kassidel võib protsess rohkem aega võtta, aga kassi  tervise huvides tasub olla kannatlik ja teda vaikselt harjutada.

  • Sobib tavatoidu lisandiks või kodutoidu valmistamise komponendiks

Kassid on eriti tundlikud toidu tekstuuri osas. Kui ta on harjunud kindlat tüüpi toiduga, siis ta ei pruugi midagi uut just lihtsalt omaks võtta . Seega proovi puljongit kõigepealt tavapärasele toidule lisada s.t. kuivtoidule natuke peale valada või konservile sisse segada. Kui kass on harjunud laiema menüüga või kodutoiduga, siis võib puljongist koos lihaga suppi keeta või muul moel toidule lisada.

  • Sobib erinevatest haigusnähtudest taastumisel

Puljong on õrn seedimisele ning hea abimees erinevate seedehäirete korral. Samuti annab puljong organismile turgutust erinevatest haigusnähtudest või ka operatsioonijärgseks taastumiseks, sest kerge koostis ei kurna organismi, vaid tõstab vedeliku taset ning söögiisu.

  • Sobib tiinetele ja imetavatele loomadele ja kassipoegadele

Tiinuse ja imetamise ajal on kassi vedelikuvajadus veelgi kõrgem ja puljongit võib anda piiramatult nii puhtal kujul kui ka veele lisatuna. Koostis on sobilik ka kassipoegadele ning aitab juba varakult harjutada looma piisavalt jooma. Hiljem alustades võib vedel tekstuur kassile võõras tunduda ning jooma meelitamine tunduvalt vaevarikkam protsess.