Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt

PULJONG JA KOLLAGEEN – MIS NEID SEOB?

23.03.2021

Õigesti keedetud luuüdi puljong on looduslik kollageeni allikas. Keedame puljongit vähemalt 12 tundi, et kõik kasulik (loe:kollageen) kontidest eralduks. Me ei lisa tootele kollageeni pulbrina, vaid kogu sisaldus on saadud keetmisprotsessi tulemusena loomulikust toorainest. Ja nii lihtne see ongi!

Aga mis see kollageen täpselt on ja miks sellest on kujunenud imevahend tervisele?

Lühidalt on kollageen keha peamine struktuurvalk, millel on oluline roll kõõluste, naha, karvkatte, lihaste ja luude struktuuris. See hoiab justkui kogu masinavärgi koos ning sellepärast on seda nimetatud ka keha liimiks. Kollageeni toodab keha ise vastavalt toidust saadud toitainetele. Vananedes kollageeni tootmine kehas aeglustub ning toidust saadav kollageen muutub veelgi olulisemaks.

Kollageen on seega hädavajalik koera luude, kõhrede ja liigeste toetuseks. Eriti tähelepanelikud peaksid olema suurt tõugu koerte omanikud, kellel tihti eelsoodumusi liigeste probleemideks. Kindlasti on oluline jälgida ka koerte kehakaalu, sest igasugune koormus liigestele võib olla ohtlik ning siis ei aita isegi enam hea puljong. Puljongi kasutegurist saab rääkida ikkagi ennetavas ja toetavas vormis. Tegemist on toidulisandiga ja mitte ravimiga.

Lisaks liigestele toetab looduslik kollageen ka seedimist. See on õrn soolestikule ning suurepärane abimees seedimisega seotud probleemide korral. Veterinaarid soovitavad puljongit ka erinevatest haigusseisunditest taastumisel, kui raske toidu tarbimine pole lubatud või võimalik.