Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt

KAS TEAD, MIDA SUVEL PULJONGIST TEHA? MUIDUGI JÄÄTIST.

Autor: FoodStudio

16.06.2021

Kõik koeraomanikud teavad, et suvel soojade ilmadega ei vaata koer just eriti isukalt toidukausi poole ning otsib pigem loiult jahedamat põõsaalust. Täidetud veekauss on siinkohal elementaarne, et vältida vedelikupuudust, aga ikkagi tahaks pakkuda talle lisaenergiat ja leevendust liigsele palavusele.

Puljong on sellises olukorras asendamatu abivahend, sest külmutatud kujul on see lausa jäätis.

KUIDAS?

Vala puljong jäävormi või sobivasse silikoonvormi ja sügavkülmuta. Suuremale koerale võid külmutada ka terve pakiga ning lihtsalt paki külmunud tootelt hiljem küljest rebida.

KUI PALJU?

Kindlasti jälgida, et jäätunud puljongitükk oleks koerale sobivas suuruses. Suurele koerale suurem ja väiksemale vastavalt väiksem. Liiga suure tüki neelamine võib põhjustada peas külmavalu, mis võib koeral olla isegi suurem, sest nende kehatemperatuur on kõrgem kui inimestel. Liiga väike tükk võib kurku minna. Iga omanik tunneb oma koera ning teab ka tema kombeid. Kui on võimalus, et koerast saab hea maiuse kaasabil hoopis “tolmuimeja”, kes kõik justkui sisse hingab, siis ärge jätke teda jäätist limpsides üksinda. Turvalisuse mõttes võib kasutada ka spetsiaalseid mänguasju, mille sees saab samuti puljongit külmutada, kuid koer ei saa sealt tükke hammustada.

 

 

MIKS?

Jahutab keha ja rahustab meelt

Jäätis on palavaga asendamatu ja samuti toimib see ka koertele. Jäätunud puljongi limpsimine jahutab kogu keha ja leevendab palavusest tingitud ebamugavustunnet.

Pakub lisategevust

Loiult lamamine lõppeb hetkega kui jäätise limpsimiseks läheb. See pakub tükiks ajaks tegevust ning mõnus enesetunne motiveerib hiljem ka väikseks pallimänguks või jalutuskäiguks. Liikumine ja aktiivsus on ju teatavasti tervise alustala ning selle soodustamine igati vajalik.

Tõstab organismi vedeliku taset

Vedeliku puudus on palavaga kerge tekkima. Isegi kui koeral on veekauss koguaeg ees, siis ei pruugi ta piisavalt juua. Jäätise limpsimine toetab igati ka vedeliku taseme tõusu organismis ning aitab vältida võimalikke probleeme.

Maitseb hästi ja toetab tervist

Puljong on koera lõhna-ja maitsetajule vastupandamatu. Kui puljong on lisaks veel ka jäätis, siis pole kahtlustki, et koer saab täieliku maitseelamuse ja ühtlasi ka mõnusa jahutuse. Jäätis on küll maius, aga seejuures absoluutselt tervislik, sest külmutades säilivad kõik luuüdi puljongi kasutegurid nagu looduslik kollageeni sisaldus, mis on abiks liigestele ja seedimisele. Toode on madala kalorsusega ning ei sisalda rasva, nii et ületarbimise pärast muretsema ei pea.